NEWLED

Vyspělá LED technologie přes 17 let na trhu

NEWLED s.r.o. je výhradně česká společnost, která dodává LED svítidla na evropský trh již od roku 2006. Jsme si vědomi, že naši zákazníci potřebují moderní a úsporné osvětlení s nekompromisním důrazem na výkonnost, návratnost a dlouhou životnost. Proto nabízíme pouze výrobky s naší LED technologií, která podléhá přísným normám a certifikaci nejen v rámci Evropské Unie.
Kromě běžného obsáhlého vlastního programu, vyvíjíme a vyrábíme také specifické zakázky na přání zákazníka v České republice. V rámci specializace na technologie vysokovýkonných světelných diod jsme schopni pokrýt speciální objednávky jednotlivých zákazníků.

Dlouholeté zkušenosti s LED technologií a výrobou LED svítidel nám umožňují dodávat zákazníkům prvotřídní kvalitu ověřenou časem.

NEWLED poskytuje nejlepší řešení LED svítidel na trhu, inspirované požadavky našich zákazníků a vyráběné na základě neustálého každodenního vývoje LED technologie našich nejlepších techniků. Vlastní vývoj a výroba LED světelných zdrojů a LED svítidel s diodami ALDER zajišťuje vysokou flexibilitu a znalost produktu.

Výběr dodavatele svítidel aneb na co si dát pozor

Zkušenosti - V posledních letech vrostl počet firem zabývající se LED technologií. Mnoho vzniknutých společností např. odkupují svítidla napřímo od výrobce z Číny a nabízejí je na českém trhu za své výrobky. Tyto začínající firmy se ve většině případů dopouštění základních chyb v osvětlení a opakovaných „pokusů“ na zákaznících. Problémy, které se v současné době vyskytují u těchto "nováčků", jsme vyřešili již před mnoha lety. Proto je velmi důležité správně vybrat dodavatele svítidel a investovat tak do zkušených odborníků. Ve většině případů správný výběr dodavatele určují i níže uvedené parametry.

Kvalita - Kvalita svítidla je neméně důležitou součástí poskytnuté nabídky. Při výběru vysoce efektivního svítidla (vysoký poměr lm/W) může být počáteční investice sice vyšší, ovšem celková návratnost naopak kratší. Při rozhodování o ceně svítidla je potřeba do svých propočtů zahrnout úsporu v čase. Jestliže se jedná o dlouhodobou investici, kdy LED svítidla mají sloužit 10 let a více, musí se počítat i s tím, co taková svítidla investorovi "vydělají“.

Světelný projekt - Každý vhodný dodavatel svítidel by měl s cenovou nabídkou předložit i vypracovaný projekt osvětlení požadovaných prostor. Kvalitní LED svítidla mohou přinést mnohem efektivnější osvětlení a úsporu. To vše závisí na správném navržení počtu svítidel a jejich rozmístění.

Poradenství - Zkušený dodavatel svítidel dokáže nejen přizpůsobit světelný projekt individuálním potřebám, ale umí i poradit. Znalost základních norem je nezbytnou součástí práce světelného technika.

Udávané parametry svítidel - Na trhu s LED technologií se začínají častěji objevovat mylné a zavádějící parametry jednotlivých svítidel. Ať už záměrně či z nevědomosti, někteří dodavatelé udávají mnohem lepší parametry svých výrobků, než ve skutečnosti jsou. Bohužel situace v některých případech zachází tak daleko, že jsou na trhu uvedena svítidla s parametry, které v dnešní době nejsou zdaleka reálné. Tvrzení obchodníků dychtivých po provizích z prodeje zachází mnohdy až za hranice "malých nepravd". Pro laika pak mohou být přesvědčující, ovšem následně velmi ztrátové.

Certifikace - Svítidla prodávaná v České republice musí mít certifikaci provedou notifikovanou osobou EU. V praxi to znamená, že testy musí provést certifikační institut, který je veden v seznamu Evropské Komise. Dovážené svítidla ze zemí mimo EU mají často certifikát od výrobce či certifikačního ústavu, který je u nás neplatný.

Životnost - Každé (i kvalitní) svítidlo s LED technologií ztrácí časem na svítivosti, ovšem nikdy nezhasne najednou. Dodavatelé LED svítidel se velmi rádi předhánějí při uvádění délky životnosti výrobku. Živostnost LED svítidel se musí přesně specifikovat. Jedná se o poměr svítivosti výrobku po určité době a jeho svítivosti na začátku. Například L70=60.000 h znamená, že svítidlo bude mít po 60tis hodinách min. 70 % původních hodnot svítivosti. Častá chyba při výpočtech mnoha výrobců je ta, že neberou v úvahu vyšší teplotu svítidla, která životnost LED rapidně snižuje.

Záruka - Investor by měl brát v úvahu nejen délku záruky, ale také od jaké společnosti záruku dostává. Pokud se jedná o společnost rychle vzniklou a působící na trhu s LED technologií například pouze jeden rok, pak stejně tak jako firma rychle vznikla, může zaniknout a investor záruku (a případné opravy) ztrácí.

Odborné výrazy pro každého

LED – Světlo-vyzařující dioda. LED (Light Emitting Diode) je elektronická polovodičová součástka.
Bílé světlo lze pomocí LED vytvořit dvěma způsoby:
1. Červená, zelená a modrá dioda (RGB) se propojí.
2. Modře svítící LED-Chip se pokryje fluorescenční barevnou vrstvou. Modré světlo podnítí konvertor světla a bílé světlo vzniká jako složená barva.

Index podání barev (Color randering index) CRI - Při nasvícení objektu různými barvami světla dochází ke změně barvy nasvíceného objektu. Za tímto efektem stojí vlastnost reprodukce barev daného zdroje světla. Index reprodukce barev udává, nakolik je světelný zdroj podobný přirozenému světlu (slunci).

Lux (lx) Latinský výraz pro světlo. Lux (lx) je jednotkou osvětlenosti. Je to osvětlení způsobené světelným tokem 1lm dopadajícím na plochu 1m2. (1 lux = 1 lumen/m²)

Lumen (lm) Latinský výraz pro světlo, lesk, třpyt. - Lumen je hlavní jednotka světelného toku, který je jednou z vedlejších fyzikálních jednotek soustavy SI. Lumen je definován jako světelný tok vyzařovaný do prostoru úhlem 1 steradiánu bodovým zdrojem, jehož svítivost je ve všech směrech 1 kandela.

Kandela (cd) /angl. candela/ Latinský výraz pro svíčku. Kandela je jednotkou svítivosti. Obyčejná žárovka 100W má přibližně 120cd.

Jas Hlavní jednotkou je kandela na čtverečný metr (cd/m2). Kandela na čtverečný metr je jas zdroje, jehož svítivost na 1 čtverečný metr zdánlivé plochy zdroje je rovna 1 kandele; zdánlivou plochou se přitom rozumí obsah průměru skutečné plochy do roviny kolmé ke směru záření.

 

 

světlo v místnosti